1. jakubčatský majáles

Májová tanečná zábava mládeže v prírode - to znamená Majáles. Tento rok sa Majáles odohral prvýkrát v jakubčatskej histórii a to v piatok 19.5.2017. Jakubčatá síce vymenili les za Spoločenské centrum Sýpka, avšak krásna kvetinová výzdoba, ktorá vykúkala pomedzi drevené trámy, všetkých zabávajúcich sa vtiahla do srdca prírody.

Ako nám vo svojom pozdrave pripomenul hlavný DJ a moderátor Jozef Žák - Christos voskrese! Voistinu voskrese! V tomto veľkonočnom období, kedy oslavujeme Ježišovo zmŕtvychvstanie, sa pod taktovkou Noriky Číriovej zmobilizovala skupina mladých ľudí, ktorá pripravila príjemný, zábavný večer plný hudby, tanca, dobrého gulášu a súťaží. Na začiatku sa program „odpálil“ svätou omšou, ktorú celebroval otec František Moško, familiárne náš Padre. K jakubčatským brnenským stáliciam sa pripojili aj mladí z Kútov a Pezinka. Okrem klasickej diskotéky sa na parkete vlnili mladí aj v rytme škótskych tancov, ktoré predvádzali dva skúsené páry: Maťo s Peťou a Peťo s Lenkou.

Všetkým organizátorom patrí veľká vďaka. Na záver už len treba dodať, že základy tradície Majálesu boli položené a veríme, že aj o rok sa zábava takéhoto formátu zopakuje.