Benefičný jakubčatský ples 2018

3. február 2018 sa v Spoločenstve Jakubčatá niesol v znamení 6. Jakubčatského plesu. Pod taktovkou Márie Michalíkovej s pomocou ďalších angažovaných Jakubčiat vzniklo podujatie plné hudby, stretnutí, zábavy, tanca a smiechu.

Večer začal ako tradične svätou omšou. Celebroval ju jezuita Ladislav Nosek, ktorý vyzdvihol prehlbujúce sa vzťahy medzi spoločenstvami Jakubčatá a VKH ako aj peknú myšlienku úvodnej plesovej omše. „Neboť vše co se začíná s Pánem, to je požehnané. Ať je i tento váš ples požehnaným dílem pro vaše společenství.“

Po dobrej večeri začala tanečná zábava. Tá bola doplnená vystúpeniami živej hudby, ktorá sa predviedla s plejádou slovenských ľudových piesní. Veľmi podareným a divákmi oceneným bodom programu bol koncert skupiny Tumaini. A capella prevedenie piesní (najmä s kokosovou tematikou Coconut Song) pobavilo mnohých. Okrem toho si pánske zoskupenie z členov zboru prichystalo súťaž hádania piesní. Ich prezentácia však bola netradičná - pomocou pivových fliaš sa prítomní mohli započúvať do zvučky Supermaria či premiestniť sa na Divoký Západ.

Celým programom sprevádzala dvojica Peťa a Maťo. Ich skúsenosti zo škótskych tancov predstavili v krátkom vstupe a o chvíľu už tancovala celá Sýpka na škótske melódie. Vyvrcholením programu bola polnočná tombola.

A ako hodnotí tento ples samotná organizátorka?

Myslím, že ľudia sa celkom dobre zabavili, zo všetkých strán sa k nám dostávali pozitívne feedbacky, čo nás nesmierne teší, pretože presne pre to sme to všetko robili - aby sme strávili spoločný čas ako spoločenstvo mladých ľudí, porozprávali sa, spoznali nové tváre a užili si toto stretnutie. Iste, našli sa aj menšie či väčšie chybičky, ktoré nám pomôžu ešte zlepšiť prípravu a samotný priebeh akcií. Som veľmi rada, že som tohto všetkého mohla byť súčasťou a už teraz sa teším na ďalšie spoločné podujatie.“

Výťažok z plesu bude použitý na podporu Something more tour 2018.

Viac fotografií tu...

– Lucia Daňová