Ja som tu, spoločenstvo je tam. Čo teraz?

Skončilo skúškové, som doma a spoločenstvo je v Brne / inde. Znamená to, že žiť svoju vieru začnem hneď, ako sa vrátim?

Nie každý má možno tento problém, ale je veľa miest, kde žiadne spoločenstvá nie sú a stretká nefungujú. Verím, že v danom meste sa určite nájde pár ľudí, ktorí zmýšľajú rovnako a chceli by spoločenstvo. A je len na nás, ľuďoch, aby sme sa pod záštitou Božieho požehnania našli a rástli spolu. Kým sa však navzájom nájdeme, neznamená to, že bez spoločenstva naša viera skončila.

Pár rokov som bez spoločenstva žila, a nie je to nič jednoduché, ale každá minca má dve strany, resp. „vieme, že všetky veci slúžia na dobro tým, čo milujú Boha…“ (Rim 8, 28).

Urob z denného čítania Písma svoju vášeň
Čiže, všetko je super :-). Aj tento čas bol super, pretože som vedela, že nemôžem fungovať tak, že raz za dva mesiace si dobijem baterky na nejakej akcii. A tak som začala čítať Písmo každý deň. Niekedy bol čas, keď to nešlo, a inokedy som bez toho nechcela ani deň začať. Každopádne to funguje a rásť vo viere s Božím Slovom je veľmi dôležitý spôsob rastu. Pozývam Ťa do neho! 🙂

Zlepši si angličtinu a započúvaj sa do melódií K-LOVE
Dnešný svet ponúka veľa možností, a jednou z nich je zájsť na webstránku amerického rádia K-LOVE a pustiť si pár známych i menej známych piesní. Hrajú tam takých tých klasikov, ako je Jeremy Camp, Chris Tomlin, Martin Smith, Newsboys, Rend Collective… a tak :-).

Kinematografia všade, kam sa pozrieš
Čas od času nie je odveci pozrieť si nejaký povzbudzujúci film. Pozerala som ich veľmi často práve v období, keď som potrebovala vedieť, že na to všetko nie som sama. Odporúčam českú webstránku krestanfilms s filmami a ich recenziami.  Tajná smerovka, ktorú by ste určite sami nenašli :-D: Filmy s poselstvím > “THE BEST OF” ;-).

Buďte požehnaní v čase, ktorý venujete nášmu Otcovi. On našu snahu vidí a nesmierne si ju váži! 🙂

„…súženie vedie k vytrvalosti, vytrvalosť k skúsenosti, skúsenosť k nádeji.“ (Rim 5, 3 – 4)

Zdroj: facebook page The word for the day