Kvízová čajovňa

Jedným z obľúbených zvykov nášho spoločenstva je stretnúť sa na čajovni, ktorá býva pravidelne, po slovenských svätých omšiach. V nedeľu, 23. októbra sa nás však na fare sv. Jakuba stretlo ešte viac, ako zvyčajne. Dôvodom bola čajovňa spojená s kvízom, ktorý preveril naše vedomosti z mnohých oblastí.
Súťažili sme v tímoch, kde maximálny počet Jakubčiat v jednom tíme bol 6. Čakali na nás 3 kolá, v každom z nich 10 otázok. Filmová hudba, Narodení v októbri, Hmyz, Peniaze, Atribúty svätých, Slovenské nárečia a Bonus – pozeráte sa na názvy tematických okruhov, v ktorých sme mohli prejaviť svoje znalosti.
Všetky tímy bojovali až do konca, ale len na štyri z nich čakali výherné ceny. Na treťom mieste sa umiestnil tím Ryba Žilina, ktorý si odniesol niečo pod zub. Druhé miesto patrilo tímu První kojenecká, ktorého odmena bol balíček vitamínov, čaju a ovocia. Na stupienku absolútnych víťazov sa umiestnili členovia tímu Čekoslovakia, ktorí za svoju snahu dostali vstupenku do laserovej arény. S prázdnymi rukami neodišiel ani víťaz bonusovej otázky – tím Poľana+2, ktorý si najlepšie tipol kurz eura voči poľskej mene. Ocenení boli fľaškou vína.
Atmosféra bola skvelá od začiatku až po úplný koniec. Naplnil nás súťažný duch a zároveň sme sa skvelo zabavili a spoznali nových ľudí z nášho spoločenstva. Ďakujeme všetkým organizátorom a pevne veríme, že nás čaká ešte veľa podobných akcií a spoločných zážitkov.

Za spoločenstvo Jakubčatá,

Simona Uhlíková