Misijný tím vznikol z pôvodného evanjelizačného tímu nášho spoločenstva. Naším cieľom bolo už od počiatku propagovať dobrovoľnícku činnosť a sprostredkovávať členom Jakubčiat dobrovoľnícke pracovné posty u rôznych organizácií.

Nejde len o prácu pre organizácie, ale aj pre Jakubčatá. Chceli by sme rozbehnúť napríklad redakčný tím, ktorý by pridával na náš web rôzne vzdelávacie články a tím, ktorý by organizoval vzdelávacie prednášky. Ak by bol záujem, radi by sme v budúcnosti zorganizovali Something More Tour 3 alebo detský letný tábor.

Naším heslom je „Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte.“

Každý z nás totiž dostal nejaké dary, ktoré môže využiť v prospech ostatných. Samozrejme, naše možnosti sú obmedzené. Sme študenti, mnohí z nás popri škole pracujú a potrebujeme aj nejaký čas na seba a svoje záľuby. Avšak, veríme, že každý z nás môže robiť viac. Nemusí to byť pravidelná a časovo vyčerpávajúca činnosť. Niekedy stačí prísť raz za mesiac upratať náš kostol či pomôcť pri organizácii jednorázovej akcie.

Ak však máš pocit, že chceš robiť ešte viac, že tvoj život je nenaplnený, že márniš svoj potenciál, že svoj voľný čas zabíjaš zbytočnosťami, máme pre teba ponuky aj náročnejších prác, ktorými môžeš meniť životy ľudí k lepšiemu. Môžeš doučovať dieťa z chudobnej rodiny a zapáliť v ňom túžbu po vedomostiach a vzdelaní, môžeš niekomu spríjemniť osamelé dni spoločnosťou, môžeš sa pridať k záchrancom našej planéty v ekologických organizáciách… Možností je veľa a práca sa nájde pre každého. Vieš písať či fotiť? Baví ťa práca s deťmi? Chceš pomáhať s administratívou? Nemáš presnú predstavu? Napíš nám a my ti už niečo nájdeme.

 

Kontakt: misijnytim@jakubcata.eu