Pôstna duchovná obnova – Vierometer

Aká je moja viera? Sú korene mojej viery hlboko zapustené do zeme? Sedí mi veľkosť topánok viery, ktoré nosím? Udržujem si stabilitu modlitbou? Mám stále upretý pohľad na cieľ – na Krista? Kráčam vpred, alebo sa obzerám za seba? Je moja viera v Boha aj dôverou? Dokážem sa odovzdať Božej milosti?

Nad týmito a podobnými otázkami sme sa zamýšľali počas uplynulého víkendu (5.-7.4.2019) v rámci pôstnej duchovnej obnovy. Sprevádzal nás ňou otec Marián Kalina, ktorý nám dával impulzy na zmeranie kvality našej viery pomocou tzv. vieromera (inšpirované knihou Věroměr od Maxa Kašparů).

V malebnom prostredí dedinky Bedřichov sme mali možnosť spomaliť, stíšiť sa, na chvíľu zabudnúť na náš uponáhľaný svet a pripomenúť si, pre čo a pre koho žijeme. Odpovede na otázky o svojej viere sme hľadali vo svätých omšiach, sviatosti zmierenia, modlitbách, chválach, prednáškach, rozhovoroch aj silenciu. Nášho ducha osviežil aj čerstvý vzduch bedřichovskej prírody a vôňa prichádzajúcej jari. Veľká vďaka patrí celému duchovnému tímu, ktorý pre nás tento víkend zorganizoval. Do sviatkov Veľkej noci teraz môžeme vkročiť s obnoveným srdcom.

Fotogaléria: https://photos.app.goo.gl/KiVopc9fnVq44VfT9

Zuzana Holičková